Zábal na vlasy – kedy a ako aplikovať

zábal na vlasyZábaly na vlasy sú obľúbené predovšetkým u žien, ktoré si vysoko cenia kvalitu a krásu svojich vlasov a sú ochotné venovať im viac času a starostlivosti, než je obvyklé. Správne aplikovaný zábal na vlasy sa dá považovať ako istá regeneračná kúra proti poškodeniu vlasov. Nie je žiadnym tajomstvom, že vlasy v dnešnej dobe musia čeliť rôznym nástrahám, ktoré znižujú ich kvalitu. Týmito nástrahami sú napríklad nečistoty v ovzduší, nestále počasie, ale aj stylingové prípravky a vlasová kozmetika s obsahom agresívnej chémie. Vplyv viacerých z týchto faktorov síce neovplyvníme, no môžeme vlasy ochrániť vďaka správnej starostlivosti, ku ktorej sa radia aj zábaly na vlasy.

Kedy aplikovať zábal na vlasy

Zábal je vhodné aplikovať na poškodené vlasy, alebo ako prevenciu pred poškodením vlasov. Správne aplikovaný zábal dokáže zvýšiť kvalitu vlasov a poskytnúť im dostatočnú ochranu pred nepriaznivými vplyvmi. Zábaly by ste mali dopriať svojim vlasom predovšetkým keď:

  • vlasy často farbíte a odfarbujete;
  • vlasy často žehlíte, kulmujete a fénujete;
  • vlasy dávate umelo predĺžiť;
  • vlasy často vystavujete silnému slnečnému žiareniu.

Všetky tieto faktory negatívne ovplyvňujú kvalitu vašich vlasov. Vlasové kutikuly pri nich prichádzajú o svoju prirodzenú ochrannú vrstvu a sú viac náchylné na vysušenie a dlhodobé poškodenie. Zábal na vlasy by ste v týchto prípadoch mali aplikovať aspoň 1x týždenne.

Zábal na vlasy – domáce recepty

Dnešná doba je charakteristická trendmi typu “urob si sám”. Tento trend sa prejavil aj pri starostlivosti o vlasy. Mnoho žien aplikuje na svoje vlasy rôzne domáce zábaly. Používajú pritom najrôznejšie ingrediencie od vajec, jogurtov, kvasníc až po med. Reálne účinky zábalov na vlasy z týchto surovín sú však otázne a neoverené.

Ako na overený zábal na vlasy – odporúčame arganový olej

arganový olej na vlasyArganový olej je overený prípravok zvyšujúci kvalitu vlasových vlákien, čo potvrdzujú aj mnohí dermatológovia. Pri pravidelnom použití ako súčasť zábalu na vlasy dokáže poškodeným vlasom prinavrátiť vitalitu, prirodzený lesk, silu a krásu.

Ako aplikovať zábal na vlasy z arganového oleja

Vlasy by ste mali najskôr navlhčiť. Naneste si do rúk primerané množstvo arganového oleja a rovnomerne ich rozotrite do vlasov. Vlasy potom zabalte do nahriateho uteráka a nechajte pôsobiť 20-40 minút. Po uplynutí tejto doby vlasy umyte arganovým šampónom (ideálne je po umytí použiť aj kondicionér s obsahom arganového oleja). Takto sa vlasom dostane kompletná starostlivosť arganovým olejom, tzv. arganová kúra na vlasy.

Náš tip: Kompletná kozmetická sada s arganovým olejom
Kompletná kozmetická sada arganový olejKompletnú kozmetickú sadu s arganovým olejom nájdete v eshope Beaver Professional – teraz za zvýhodnenú cenu:

51,70€ > 31,70€


Bol pre vás tento článok užitočný? Zdieľajte ho medzi svojimi známymi, ktorým záleží na kvalitnej starostlivosti o vlasy rovnako ako vám. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.