Výber správnej vlasovej kozmetiky

produkty beaver professionalKrása a vzhľad vlasov sa odvíja v prvom rade od ich zdravia. Ak chceme pre zdravie svojich vlasov spraviť maximum, nemali by sme brať na ľahkú váhu výber vlasovej kozmetiky. Vlasová kozmetika (šampóny, kondicionéry, masky a iné doplnky) je tým, čo z dlhodobého hľadiska veľmi citeľne ovplyvňuje zdravie a kvalitu vlasov.

Štatistické údaje ukazujú, že prvé problémy s vlasmi sa objavujú u väčšiny ľudí už po 20. roku života.

Najčastejšími problémami sú:
● nadmerné vypadávanie vlasov
● poškodené vlasy (lámanie vlasových vlákien, rozštiepené končeky)
● problémy s kvalitou farbených vlasov
● suché vlasy
● mastné vlasy
● lupiny vo vlasoch

Dobrou správou je, že na každý z týchto problémov existuje riešenie a nemusíte ho hľadať dlho. Stačí nazrieť do produktových rád kozmetiky BEAVER PROFESSIONAL.

Vypadávanie vlasov – keratín

keratín šampónNadmerné vypadávanie vlasov je najčastejší a zároveň najvážnejší problém s vlasmi. Dochádza k nemu v dôsledku rôznych faktorov od genetiky, cez stravu, až po používanú kozmetiku. Práve používaním správnej kozmetiky vieme tento problém zmierniť, v niektorých prípadoch dokonca úplne vyriešiť. Pri vypadávaní vlasov odporúčame používať vlasovú kozmetiku s obsahom keratínu. Keratín je základná stavebná zložka vlasových vlákien a zasluhuje sa o zdravie vlasov od korienkov po končeky. Používaním produktov s obsahom keratínu sú vlasy vyživenejšie, kvalitnejšie a silnejšie, v dôsledku čoho dochádza k zmierneniu ich vypadávania.


Poškodené vlasy – arganový olej

šampón arganový olejĎalším častým problémom vlasov je poškodenie vlasových vlákien. O poškodení vlasov hovoríme, ak sú vlasy matné, bez lesku, lámu sa, alebo sa im štiepia končeky. Dobrou správou je, že také vlasy nie je nutné hneď zastrihávať, avšak treba im venovať o to viac pozornosti. Vhodným doplnkom starostlivosti o poškodené vlasy je kozmetika s obsahom arganového oleja.
Vlasová kozmetika s obsahom arganového oleja zmäkčuje hrubé, ťažko tvarovateľné vlasy a obnovuje ich prirodzený lesk. Poskytuje dlhotrvajúcu starostlivosť pre všetky typy vlasov, ochraňuje ich proti UV žiareniu a iným poškodeniam.
Vlasovú kozmetiku s obsahom arganového oleja nájdete v kategórii produktov Arganový olej.

Pre dosiahnutie ešte lepších výsledkov odporúčame používať kompletnú arganovú kúru, t. j. šampón, kondicionér a sérum s obsahom arganového oleja.


Problémy s kvalitou farbených vlasov – hydro séria

šampón hydro sériaFarbenie vlasov narúša prirodzený ochranný film vlasových vlákien. Vlasy sú tak oslabené, vysušené a náchylnejšie na poškodenie v dôsledku vonkajších vplyvov (napr. nepriaznivé počasie). To znamená, že farbené vlasy si vyžadujú obzvlášť dôkladnú starostlivosť. Vhodnou formou starostlivosti o farbené vlasy sú produkty z rady Multi-Protection (šampón, kondicionér, maska) inak zvané aj Hydro séria. Táto séria je zameraná na suché, krepovité, matné a nepoddajné vlasy. Po aplikácii na vlasoch vytvorí ochranný film proti voľným radikálom a vonkajšiemu poškodeniu. Do hĺbky vlasy hydratuje, pomáha k prestavbe vnútornej štruktúry, obnovuje energiu a lesk vlasov.


Lupiny vo vlasoch – kokosový olej

šampón kokosový olej

Lupiny vo vlasoch sú nepríjemným estetickým problémom. Predstavujú odumreté kúsky pokožky hlavy, ktoré sa uvoľňujú z kože a ďalej sa držia vo vlasoch. Ak sa chcete zbaviť lupín, musíte sa v prvom rade zamerať na zdravie a kvalitu pokožky hlavy. K tomu ideálne slúži kozmetika s obsahom kokosového oleja. Hydratačná zmes s kokosovým olejom a s extraktom z aloe vera zabezpečuje hĺbkovú hydratáciu vlasov bez ich zaťaženia, ako aj kvalitu vlasovej textúry s výsledkom hladkých vlasov, pričom vlasy sú na pocit jemnejšie a viditeľne zdravšie.


Suché vlasy – marula

šampón marula

Suché vlasy sú ďalším častým problémom, ktorý rozhodne nepridá na príťažlivosti. Vlasy bývajú vysušené, napr. v dôsledku silného pôsobenia slnečného žiarenia, nadmerným používaním pomôcok pre úpravu účesu (žehličky na vlasy, kulmy a pod.), alebo častým farbením. Starostlivosť o suché vlasy by mala začínať už pri ich korienkoch. Na tento účel spoľahlivo slúži produktová rada vlasovej kozmetiky s obsahom maruly. Vlasom dodá mäkkosť, lesk a luxusnú dávku hydratácie. Zároveň vlasy vyživí, rozjasní, dodá im objem, okamžitú sviežosť a podporí intenzitu ich farby.


Mastné vlasy – tea tree

tea tree šampón

K mastným vlasom dochádza v dôsledku nadmerného produkovania mazu z pokožky pri korienkoch vlasov. Ten sa drží vo vlasoch a vlasy tak pôsobia zanedbane. Zaujímavosťou je, že maz vo vlasoch má dôležitú ochrannú funkciu. Vlasy sú vďaka nemu pružnejšie a lesklejšie. Ak máte záujem zachovať kvalitu vlasov, a popritom ich mať aj krásne a upravené, odporúčame používať vlasovú kozmetiku z produktovej rady Tea Tree (čajovník). Tea tree kozmetika regeneruje a vyživuje pokožku hlavy. Osviežujúca vôňa čajovníka stimuluje aktivitu vlasov, obnovuje ich pevnosť a lesk.


Bol pre vás tento článok užitočný? Zdieľajte ho medzi svojimi známymi, ktorým záleží na kvalitnej starostlivosti o vlasy rovnako ako vám. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.