Recenzia Tea Tree (šampón, kondicionér, sprchový gél)

tea tree šampón kondicionér

Produkty Beaver Professional som dostal na otestovanie v malých cestovných baleniach. Konkrétne išlo o šampón na vlasy, kondicionér a sprchový gél z produktovej rady Tea tree, teda s prímesou liečivého čajovníka. O účinkoch čajovníka som čítal už dávno predtým. Podľa dostupných informácií sa čajovník vyznačuje priaznivým antimikrobiálnym pôsobením. To pri vlasovej kozmetike znamená, že nielen čistí vlasy, ale navyše aj dezinfikuje pokožku hlavy od drobných mikróbov a baktérií. Na účinky tejto kozmetiky v praxi som bol preto mimoriadne zvedavý.

Balenie a zloženie kozmetiky s obsahom čajovníka

tea tree cestovné balenie

Ako prvé ma na produktoch zaujalo balenie. Všetky cestovné balenia majú objem 50 ml a sú vhodné na dovolenky, prípadne krátke cesty mimo domova, keď so sebou “neťaháte” veľké šampóny. Súčasťou kozmetiky v cestovnom balení Beaver Professional sú aj priehľadné, no nepriepustné vrecúška. To znamená, že s touto kozmetikou nebudete mať žiadny problém ani pri kontrole na letisku.

Kozmetika je riadne zapečatená a má tuhý obal. To znamená, že pred prvým použitím sa balenia otvárajú mierne ťažšie. Avšak po prvom použití s tým už nie je žiadny problém. Tea tree kozmetika značky Beaver Professional je svojim zložením bohatá na viaceré účinné látky. Okrem čajovníka obsahuje napríklad aj pepermintový a levanduľový olej, aloe vera a ďalšie cenné zložky prospešné pre zdravú hygienu vlasov a pokožky hlavy.

Konzistencia a aróma tea tree kozmetiky

Konzistencia šampónu a sprchového gélu je hustejšia než bežná kozmetika bez obsahu výživných olejov. V praxi to znamená, že nevyteká voľne z balenia, ale je nutné ju “vytlačiť” z balenia. Jednoducho povedané: stlačíte fľašku a vyjde von presne toľko šampónu, koľko potrebujete na jedno umytie.

Farba šampónu na vlasy je priesvitno-zelená a vôňa veľmi príjemná. Svojou vôňou veľmi nápadne pripomínal eukalyptus. Avšak sprchový gél má oveľa špecifickejšiu arómu. Dovolím si poznamenať, že nemusí vyhovovať každému.

Účinky tea tree šampónu a kondicionéru

tea tree kondicionér 50 ml
Tea tree kondicionér 50 ml

Kozmetiku Beaver Professional s obsahom čajovníka som použil podľa klasických odporúčaní. Najskôr som si opláchol vlasy vodou a potom som dôkladne vmasíroval primerané množstvo šampónu na vlasy. Prekvapila ma nižšia penivosť šampónu, než je bežné, ale zvykol som si na to veľmi rýchlo. Chvíľu som nechal šampón pôsobiť a zmyl ho. Nasledoval kondicionér. Jemne som ho votrel do vlasov a pred opláchnutím tiež nechal chvíľu pôsobiť. Na prekvapenie sa mi hneď po prvom umytí zdal môj účes akoby plnší, hustejší. Takže kozmetika Beaver jednoznačne dodá vlasom na objeme. Navyše vlasy mali zvýraznený svoj prirodzený lesk a celkovo vyzerali vyživenejšie. Dobrou správou je aj to, že vlasy si takýto vzhľad držia oveľa dlhšie než po použití bežnej kozmetiky bez obsahu výživných olejov.

Celkové zhodnotenie tea tree vlasovej kozmetiky

Záverom možno zhodnotiť, že vlasová kozmetika s obsahom čajovníka (tea tree) prospieva nielen kráse, ale aj zdraviu vlasov a pokožky hlavy. Sprchový gél s prímesou čajovníka síce pre mňa osobne nebol to pravé orechové, ale na šampón s kondicionérom Beaver Professional nedám dopustiť. Určite sa k nim budem opakovane vracať.

V prípade záujmu o produkty spomínané v recenzii navštívte stránku Produkty – Tea tree


Bol pre vás tento článok užitočný? Zdieľajte ho medzi svojimi známymi, ktorým záleží na kvalitnej starostlivosti o vlasy rovnako ako vám. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.