Ovocie skvelé nielen pre naše chuťové bunky

Čerešňa je ovocie známe a bežne dostupné aj na Slovensku. Motív čerešňového kvetu je bežným motívom pre dekorácie, oblečenie a módne doplnky.Čerešňový kvet

Najznámejšia čerešňa, okrem tej slovenskej, je japonská čerešňa, známa ako Sakura. Že vám to niečo hovorí? Je to slovo často používané ako pomenovanie ázijských reštaurácií. Typické, ružovo-biele sfarbenie kvetu upúta už z diaľky.

Kvitnutie sakury je v Japonsku úchvatným divom prírody. Stromy kvitnú od marca a pestujú sa predovšetkým pre ich kvety, nie plody – na rozdiel od tých slovenských.

S čerešňami sa spája množstvo tradícií a legiend. Jedna z tradícií je prvomájový bozk pod stromom. Naši predkovia verili, že ak dievča dostane bozk pod čerešňou, nemusí sa obávať nedostatku lásky po celý rok. Či už je to pravda alebo nie, treba využiť každú príležitosť 🙂

Kondicionér s obsahom oleja z čerešňového kvetu

Motív čerešňového kvetu je často využívaný v módnom priemysle. Mnohé ženy ho rady nosia najmä preto, lebo je považovaný za symbol ženskosti.

Olej z čerešňového kvetu je jedným zo siedmich vzácnych olejov. Jeho blahodarne účinky sú hojne využívané v kozmetickom priemysle. Aj do našej rady produktov sme pridali produkty s obsahom oleja z čerešňového kvetu. Naše produkty osviežia pokožku hlavy, poskytujú dokonalú ochranu pre farbené a oslabené vlasy a dodávajú im vitalitu a sviežosť.

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho s priateľmi.

 

 

 

Pripravil:

Marketingový tím

Beaver Professional

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.