NÁVODY A POSTUPY + VIDEONÁVOD

Riešenia a postupy

Keratínové vlákna na budovanie vlasov

Pre koho a načo sú vlasové vlákna najvhodnejšie?

Vlasové vlákna sú kozmetickým riešením na maskovanie straty vlasov alebo rednutie vlasov. Vlasové vlákna zaisťujú silnejšie a plnšie vyzerajúce vlasy. Môžu byť použité v prípade nízkej hustoty vlasov, tenkých vlasov, miestneho plešatenia, ako sú miesto nad čelom a temeno hlavy. Vlasové vlákna sú vhodné pre mužov aj ženy a môžu byť použité ako pre dlhé tak aj pre krátke vlasy.

Je dôležité, že sa vlasové vlákna vedia prilepiť k existujúcim vlasom. V prípade extrémne krátkych vlasov alebo plešiny bez žiadnych vlasov, nemajú vlasové vlákna dostatočnú priľnavosť. V prípade plešiny alebo vôbec žiadnych vlasov vlasové vlákna jednoducho ležia na hornej časti pokožky hlavy, čím je toto miesto menej viditeľné, avšak poskytuje to menej „plnší“ vzhľad a môže to vyzerať neprirodzene.

Vlasové vlákna môžu byť taktiež použité na úpravu výrastkov pri nafarbených vlasoch, aj keď vlákna, neboli špecificky navrhnuté pre tento účel.

Vlasové vlákna môžu byť dokonale využité spolu s našimi ostatnými produktmi. Vlasové vlákna zakryjú tenšie vlasy, pričom v kombinácii s keratinovým zahusťovacím šampónom, kondicionérom atď., môže byt vypadávanie vlasov zredukované a ich rast stimulovaný.

 

Čo presne sú vlasové vlákna?

Vlasové vlákna sú vyrobené z keratínu, z rovnakého prírodného proteínu, z akého sa skladajú aj vlasy. Vlasové vlákna vyzerajú ako skutočné vlasy a sú neviditeľné pre ostatných ľudí. Vlákna vyzerajú trochu ako prášok, ale pod mikroskopom môžete vidieť, že sú to mikroskopické nanovlákna.

Vlákna priľnú k dostupným vlasom pomocou statickej elektriny, ako by boli malé magnety. To znamená, že aj ten najtenší vlas sa premení na plnší a hustejší vlas. Tým vlasy začnú vyzerať celkovo plnšie a miesta s menej vlasmi budú menej viditeľné.

 

Ako používať vlasové vlákna?

Vlasové vlákna sa ľahko aplikujú držaním fľaštičky hore dnom a pretrepaním zľahka nad oblastami, ktoré si vyžadujú liečbu. Počas niekoľkých sekúnd, tisíce maličkých vlasových vlákien sa zmieša s vašimi vlastnými vlasmi.

Po nanesení musia byt vlákna rozprestrené ľahkým poklepaním vlasov s končekmi prstov.

Vlasové vlákna sú k dispozícii v 9 farbách. Objednajte si farbu, ktorá sa najviac podobá svojou farbou na farbu vašich vlastných vlasov. Keď máte farbu vlasov, ktorá spadá medzi dve dostupné vlasové farby, zmiešanie dvoch farieb vám dá najprirodzenejší výsledok.

Pri správnej aplikácii, vlákna zostanú na svojom mieste po celý deň. Obzvlášť, keď sa použije fixačný sprej na vlákna. Tým sa zabezpečí lepšie priľnutie vlákien na vlasy a extra silná fixácia, takže si môžete byť 100% istý. A to aj v daždi a vo vetre. Vlasové vlákna sú umývateľné so šampónom. Prečítajte si návod na obsluhu nižšie, presná aplikácia krok za krokom.

 

Výsledky

Vlasové vlákna zaisťujú silnejší a plnší vzhľad vlasov a maskujú oblasti na hlave, kde rastie menej vlasov / alebo tenšie vlasy. Vzhľadom k tomu, že vlasové vlákna sú vyrobené z keratínu, ľahko sa dajú zmiešať s vlastnými vlasmi pre prirodzený vzhľad.

Použitie bude jednoduchšie a rýchlejšie po nejakej praxi. Preto si tipy a informácie na tejto stránke pozorne prečítajte pre uspokojivý konečný výsledok.

 

Návod na použitie

Dobrá príprava je veľmi dôležitá. Aplikovanie vlasových vlákien prebieha v niekoľkých jednoduchých krokoch. To je stručne vysvetlené nižšie. Máte ešte nejaké otázky aj po prečítaní týchto krokov? Pokračujte v čítaní pod 4. krokom, nájdete tam veľmi rozsiahle pokyny pre užívateľov a rady.

Príprava

  • Vyberte si tú správnu farbu vlasových vlákien. V prípade potreby kombinujte dve farby pre najlepší výsledok.
  • Uistite sa, že vlasy sú suché, keď sa aplikujú vlasové vlákna.
  • Ak používate gél, aplikujte ho pred použitím vlasových vlákien a nechajte gél najprv správne zaschnúť.
  • Upravte si vlasy

1.krok

Odskrutkujte ochranný kryt, jemne pretrepte fľašu vlasových vlákien hore a dole a posypte vlasové vlákna na požadované miesta na hlave, kým pokožku už nie je vidieť.

Je lepšie používať menej vlasových vlákien ako príliš veľa. Preto je najlepšie aplikovať vlasové vlákna v niekoľkých fázach, než veľa vlákien v jednom kroku.

Ak používate kombináciu dvoch farieb, začnite s najtmavšiou farbou.

2.krok

Pozrite sa na výsledok. Ak je to potrebné, naneste ďalšiu vrstvu vlasových vlákien, až kým sa nedosiahne požadovaný výsledok. Taktiež môžete jemne a povrchne prečesať vlasy pomocou prstov alebo hrubej kefy.

3.krok

Naneste fixačný sprej na vlasové vlákna na ošetrené oblasti / alebo všetky vlasy. Pri tejto činnosti udržujte vzdialenosť asi 30 cm. Vlasové vlákna zostanú na svojom mieste po celý deň. Vlasové vlákna sa odstránia umytím vlasov šampónom.

4.krok

Vychutnajte si výsledný efekt!

 

Chcete sa dozvedieť viac o používaní vlasových vlákien? Čítajte viac nižšie.

 

Praktická aplikácia / aplikácia na vlasy

Jemne nasypte vlákna tak, že sa ľahko rozprestrú na existujúce vlasy. Upravte vlasy podľa potreby. Je veľmi dôležité aby boli vlasové vlákna aplikované na úplne suché vlasy. V prípade, že používate gél, je nutné ho použiť pred aplikáciou vlasových vlákien a počkať kým úplne uschne.
Po odskrutkovaní viečka fľaše s vlasovými vláknami uvidíte viečko s malými dierkami. Podržte fľašu, s otvorom plno mieriacim smerom dole – nad oblasť, ktorú chcete pokryť a zatraste s fľašou hore a dole. Sypte vlasové vlákna na žiadanú oblasť, kým pokožku úplne neprekryjú. Druhú ruku použite na presnú aplikáciu. Použite zrkadlo, aby ste videli, ktoré oblasti potrebujú väčšie zahustenie. Nie je problém, ak sa vlákna dostanú do okolitých vlasov, nebudú viditeľné. Ak je to nutné, aplikujte si vlasové vlákna so zaklonenou hlavou ako prevenciu pred vniknutím vlákien do vašich očí. Pri aplikácii vlasových vlákien na prednú časť hlavy vystrite palec a ukazovák a chráňte si oči dlaňou priloženou tesne pod vlasovú líniu. Nanášajte vlákna v niekoľkých vrstvách, aby ste predišli aplikácii príliš veľa vlákien, vďaka čomu vzniká nežiadúce zahustenie a neprirodzený vzhľad.

Na záver sa pozrite do zrkadla. Pokračujte v aplikácii, ak je to nutné. S trochou viac skúseností budete schopní vykonať aplikáciu bez pozerania sa do zrkadla.

Ošetrené miesto zľahka a povrchovo pošúchajte rukami alebo jemnou kefou.

Pre lepší výsledok aplikujte fixačný sprej na vlasové vlákna na ošetrené oblasti. Udržujte vzdialenosť cca. 30 cm, aby sa sprej ľahko a rovnomerne rozptýlil na vlasy a vlasové vlákna.

Taktiež si pozrite našich 10 tipov na používanie vlasových vlákien pre najlepšie výsledky.

Máte otázky o vlasových vláknach? Ako z nich spraviť dennú rutinu? Je možné v nich spať? Ovplyvňuje ich cvičenie a potenie? Prečítajte si viac nižšie.

 

Denné používanie vlasových vlákien

 

Vhodné na celý deň

Vlasové vlákna, rovnako ako stylingové prípravky, zostávajú vo vlasoch po celý deň po aplikácii. Môžu byť opláchnuté vodou a šampónom. Starostlivo kontrolujte naše tipy na tejto stránke pre dosiahnutie optimálnych výsledkov.

Vlasové vlákna držia na vlasoch dobre. Pomocou fixačného spreja zlepšite priľnavosť vlákien do vlasov. Vlákna sú potom tiež odolnejšie proti vetru a dažďu.

Umývanie vlasov

Pred použitím vlákien vlasy možno umývať. Uistite sa, že vlasy sú pri použití vlákien úplne suché, pri aplikácii sa vlasové vlákna rovnomerne rozprestrú. Po umytí vlasov z nich zmyjete aj vlasové vlákna. Dokonca aj po použití fixačného spreja, ktorý síce vydrží kontakt s dažďom, ale nie s veľkým množstvom vody.

Česanie vlasov

Pred použitím vlasových vlákien sa odporúča nastylovať vlasy s hrebeňom. Po použití vlasových vlákien môžete vlasy povrchovo prečesať kefou, alebo ich upraviť rukami. Nakoniec ich nastriekajte fixačným sprejom, ktorý ich udrží na svojom mieste po celý deň.

Použite spolu s gélovými / stylingovými produkty

Pri použití gélu ho aplikujte na vlasy ešte pred použitím vlákien a nechajte ho poriadne zaschnúť. V prípade, že gél nevyschne dostatočne, vlasové vlákna zlepí dohromady a tie budú vyzerať neprirodzene.

Alternatíva, akou je vosk v malých množstvách, môžu byť nanesený na vlasy aj po použití vlasových vlákien. V malom množstve je možné použiť aj lak na vlasy.

Pre dosiahnutie lepších výsledkov odporúčame používať iba fixačný sprej, ktorý vlasy s vlasovými vláknami zafixuje tak, že si udržia svoju formu. Fixačný sprej zároveň obsahuje zložky, ktoré vyživujú vlasy a vlasové vlákna.

Plávanie a cvičenie s vlasovými vláknami

Vlasové vlákna môžu vyblednúť alebo sa začať zhlukovať, keď sú vlasy príliš vlhké.  S vláknami je možné cvičiť v prípade, že nedochádza k nadmernému poteniu. Po namočení hlavy pri plávaní dôjde k zmytiu vlasových vlákien.

Chôdza / jazda na bicykli cez dážď a vietor

V prípade ľahkého až stredného dažďa a vetra, vlasové vlákna zostanú na svojom mieste, ak bol použitý fixačný sprej. Ak sprej použitý nebol, vlákna sa tak jednoducho z vlasov pri vetre alebo daždi nezmyjú, ale šanca, že sa to stane, je vyššia.

Vymývanie vlasových vlákien

Všetky vlasové vlákna umyjete z vlasov šampónom.

Spánok s vlasovými vláknami

Je možné spať s vlasovými vláknami. Avšak je pravdepodobné, že vlasové vlákna sa uvoľnia v priebehu spánku a môžu skončiť na vankúši. Odporúčame umyť vlasy pred spaním.

Skladovanie fľaše s vlasovými vláknami

Vlasové vlákna sa často používajú v kúpeľni. Aplikáciu odporúčame vykonávať vtedy, keď kúpeľňa nie je vlhká od sprchovania. Pri nanášaní sú vlasové vlákna citlivé na vlhkosť, takže je možné, že sa vo vlhkom prostredí začnú zhlukovať dohromady. Ďalej odporúčame riadne uzavrieť fľašu vlasových vlákien a uskladniť fľašu na suchom mieste, najlepšie mimo kúpeľne. Fľaša je ľahko uzatvárateľná, ale v dlhodobom horizonte sa môže vlhkosť do fľaše dostať.