Mýty a povery o vlasoch

Asi každá z nás pozná množstvo mýtov o vlasoch, ktoré si predávali po generáciách ešte naše staré mamy. V tomto článku sa pozrieme na tie najznámejšie z nich a vysvetlíme si, či sa zakladajú na pravde alebo nie.

Pravidelné strihanie = rýchlejší rast?!

Už od malička počúvame, že ak si vlasy budeme pravidelne strihať, budú nám rýchlejšie rásť. Pamätám si, že aj moja mama mi to vravievala, keď som sa sťažovala, že mám krátke vlasy. Prešlo už skoro 15 rokov odvtedy, čo som sa tým začala riadiť a čudujte sa… vlasy majú stále takú istú dĺžku. Nikdy sa mi nepodarilo docieliť to, aby mi narástli dlhšie, ako je moja priemerná dĺžka a je úplne jedno, či si ich strihám pravidelne alebo nie.

žena v klobúku

Dôvodom môjho neúspechu nie je nič iné ako genetika. Nie kaderník určuje, aké dlhé budú naše vlasy, ale genetický fond, ktorý sme získali od našich rodičov. Počet vlasových korienkov je daný už od narodenia. Teraz už viem, na ktorom strome mám plakať, tak ďakujem mami.

Česanie mokrých vlasov? Ani náhodou!

Koľkokrát som počula túto vetu. “Nečeš si mokré vlasy, lebo sa ti polámu
Faktom zostáva, že mokré vlasy by sa mali česať, no musíme si dať pozor na to, čím ich češeme. Najvhodnejšie sú hrebene s veľkými zubami alebo veľké kefy. Nezaťažujú toľko vlasy a zároveň im doprajú potrebnú starostlivosť na to, aby sa nezauzlili. Alfou a omegou každej ženy by malo byť česanie pred spaním. Vlasom to pomôže pripraviť sa na ranný rituál rozčesávania.

žena, ktorá si fénuje vlasy
Prirodzené sušenie vs. fénovanie

Prirodzené sušenie vlasov vs. fénovanie

Téma, nad ktorou by sme sa mohli zamyslieť. Čo je lepšie? Prirodzené sušenie je samozrejme lepšie, keďže vlasy neprechádzajú žiadnou drastickou zmenou teploty. Avšak… pravidelným a prirodzeným sušením sa molekuly vody dostavajú hlbšie do vlasov a vyplavujú odtiaľ keratín, ktorý je potrebný pre zdravie vlasov. Na jeho zachovanie vo vlasoch odporúčame použiť našu keratínovú radu.

To však znamená, že fénovanie je lepšie? Lepšie určite nie, no príležitostné použitie fénu s použitím prostriedkov na tepelnú ochranu nie je určite také škodlivé.

Často umývané vlasy sa rýchlejšie mastia

Tento mýtus je jedným z najrozšírenejších, avšak nikdy nebol vedecky dokázaný. Keďže vlasy, takisto ako nechty, sú zložené z odumretej zrohovatenej bielkoviny, nedokážu si vytvoriť návyk. Farba, hrúbka vlasu, no aj množstvo mazu, sú dané geneticky, ako sme už uviedli vyššie. Ak budeme teda používať šampón 2x do týždňa alebo každý deň, neznamená to, že nám vlasy budú rásť pomalšie, alebo sa budú rýchlejšie mastiť. Odporúčame Vám vyskúšať našu radu z čajovníkového oleja a na osvieženie vlasov a tela.

žena, ktorá sa obáva rozštiepených končekovVečná téma: rozštiepené končeky

Pružnosť a hebkosť vlasov môžeme na krátky čas obnoviť pomocou rôznych vlasových olejov a masiek. Je to však len krátkodobé riešenie. Jednou z klasických metód zdravých vlasov bez rozštiepených končekov, okrem používania kvalitnej vlasovej kozmetiky, je ich pravidelné zastrihávanie. Dlhodobým používaním nášho Argan Oil séra môžete zlepšiť kvalitu Vašich končekov na dlhšiu dobu.

A čo si myslíte vy? Podeľte sa s nami o vaše názory na našom FB alebo Instagrame.

 

 

Vytvoril:
Marketingové oddelenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.