Masky na vlasy po domácky

Krásne vlasy sú naša koruna krásy. Nie každý ich dostal do vienka. Tie z nás, ktoré musia vynaložiť viac úsilia, aby ich získali, vedia o čom rozprávame. Aby boli vlasy krásne a zdravé, je potrebné im poskytnúť všetko, čo im chýba. Používanie množstva produktov však vlasy zbytočne zaťažuje, a preto mnohokrát siahame po prírodných možnostiach. V dnešnom článku si predstavíme zopár masiek po domácky vyrobených, ktoré prinavrátia našim vlasom zdravie.

Olivový olej

Olivový olej je zázrak. To si musíme priznať všetci. Je všestranne využiteľný a má blahodárne účinky na vlasy a pokožku. Obsahuje železo, vápnik, omega 3 nenasýtené mastné kyseliny a mnoho iných zdraviu prospešných látok. Pre problémy s vysušenými a lámajúcimi sa vlasmi je

Olivový olej v miske so skutočnými olivami
Olivový olej veľmi prospešný pre vaše vlasy

maska z olivového oleja vynikajúca.

Masku pripravíme veľmi jednoducho.

1 ks vajíčko
2 PL olivového oleja

Vajíčko a dve polievkové lyžice oleja  zmiešame dokopy a nanesieme na vlasy po celej ich dĺžke. Takto ošetrené vlasy zabalíme do fólie a prikryjeme uterákom. Tým sa vytvorí teplo, ktoré pomôže látkam rýchlejšie preniknúť do vlasov. Masku necháme pôsobiť cca. 30 min a dôkladne umyjeme. Odporúča sa používať masku minimálne raz do týždňa pre dlhotrvácny účinok.

Vajíčka

Najuniverzálnejšia surovina, často využívaná nielen v kuchyni. Vďaka ich všestrannosti ich môžeme použiť na všetky typy vlasov.

Pre normálne vlasy je najlepšie použiť celé vajíčko, ktoré môžete zmiešať napríklad s medom. Zmes treba vymiešať na penu, ktorú potom nanesieme na pokožku hlavy a vlasy. Opäť necháme pôsobiť  30 minút a opláchneme. Po takejto kúre je však potrebné vlasy umyť šetrným šampónom, aby sa nelepili.

Na suché vlasy používame masku iba zo žĺtok.

Na mastné vlasy je najvhodnejšie použiť iba bielka.

Množstvo vajíčok sa líši od dĺžky a hustoty vlasov. Pre optimálny výsledok odporúčame masku aplikovať aspoň raz týždenne.

Niekoľko celých a niekoľko rozbitých vajec uložených v tráve
Všestranne použiteľné vajíčka

Banány

Banánové masky majú jedinečné hydratačné vlastnosti. Skvelý produkt, ktorý posilní vaše vlasy a zároveň zabraňuje ich poškodeniu či štiepeniu. Po aplikácií zostanú vlasy pružné a vitálne.

Maska je zložitejšia na ingrediencie, no o to prospešnejšia.

Banán nakrájaný na kolieska s prepoleným pomarančom a polkou citrónu na drevenej doske na krájanie
Banány chutné nielen pre naše telo, ale aj vlasy

1 ks zrelého banánu (pri dlhých vlasoch sa odporúča použiť 2 banány)
2 PL olivového oleja (môžete použiť aj kokosový olej pre krajšiu vôňu)
2 PL medu
½ šálky mlieka (môžete použiť plnotučné alebo kokosové)

Všetky ingrediencie vložíme do mixéru a vymiešame do hladkej pasty. Tá sa bude z vlasov jednoduchšie odstraňovať. Masku nanesieme na vlasy od končekov až po korienky a zabalíme do uteráka. Necháme pôsobiť cca. 30 min, dôkladne opláchneme a vlasy umyjeme šampónom.

Na internete nájdete množstvo iných po domácky vyrobených masiek. My sme vybrali tie najznámejšie a najpoužívanejšie. Veríme, že sa vám náš článok páčil a určite ho odporučíte ďalej.

 

Pripravil:
Marketingové oddelenie
BEAVER PROFESSIONAL SLOVAKIA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.