Marula – poklad dovezený z Južnej Afriky

Plod maruly
Plod maruly

Do našej ponuky produktov sme pre vás doplnili výrobky z výťažku z Maruly. V tomto krátkom článku sa bližšie pozrieme na to, čo Marula presne je, odkiaľ pochádza, a aké účinky má na naše vlasy.

Marula je ovocie rastúce na strome v Južnej Afrike. Pre miestnych obyvateľov je posvätné a predstavuje dôležitý zdroj ich obživy. Plody sa používajú na výrobu džemov, vína a piva. Zaujímavosťou tohto stromu je jeho všestranné využitie, keďže sa môže využiť každá jeho časť. Napríklad kôra zo stromu pomáha pri hnačke, cukrovke alebo malárii. Koreň zas pomôže pri zápale očí a listy slúžia ako ochucovadlo. Drevo tohto stromu je veľmi tvrdé, často sa z neho vyrába kuchynský riad.

Slony pasúce sa v Afrike pod stromami
Sloní strom

Strom je tiež známy ako sloní strom. Už ste niekedy videli “opitého slona”? Slony totiž milujú tieto plody a to predovšetkým v čase, keď začínajú kvasiť. Toto ovocie tiež slúži na výrobu likéru Amarula. Je to druhý najpredávanejší likér na svete. Kto by povedal, že aj slony môžu byť alkoholici 🙂

Marula sa tiež spája s plodnosťou a mužnosťou. Africká povera vraví, že pomocou výluhu z kôry dokážete ovplyvniť pohlavie dieťatka. To znamená, že ak chcete chlapca, treba výluh zo samčieho stromu a ak dievčatko, tak naopak zo samičieho stromu.

Plody Maruly sú pôvodom zelené. Až neskôr, počas dozrievania, sa zmenia na tmavožltú. Kôstka, ktorá sa nachádza vo vnútri, sa používa predovšetkým v kozmetickom priemysle. Ako masážny olej pre bábätká alebo hydratačný olej na pokožku vyskúšaný generáciami afrických žien.

Šampón a maska z maruly
Marula Oil

Olej z Maruly je bohatý na vitamíny C, E a predovšetkým na mastné kyseliny, čo z neho robí skvelý antioxidant vyživujúci pleť.

Zlepšuje elasticitu pleti a veľmi dobre pôsobí na jazvy. Vďaka svojmu zloženiu sa vynikajúco používa na odstraňovanie make-upu, zmiernenie podráždenej a začervenanej pokožky alebo pri starostlivosti o vlasy, ktorým dodáva lesk a hydratuje ich.

Už ste vyskúšali našu radu?

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte a zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Vytvoril:

Marketingový tím
Beaver Professional

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.