Kokosový olej trochu inak

Keď sa povie kokos, každý si predstaví buď ten orech, veľký ako svet, ktorý pomáha prežívať trosečníkom, alebo nadávku, ktorú každý z nás už určite použil. V tomto článku si však povieme na čo všetko môže taký olej z kokosového orecha byť dobrý. Budete prekvapení.Kokos rozpolený napoly na bambusovej podložke

Milovníkom zdravej výživy ho hádam ani nemusíme predstavovať. Mnoho z nich sa už oboznámilo s kokosovou dužinou, kokosovou vodou či mliekom.

V posledných rokoch sa však do popredia dostáva práve olej z týchto orechov. Získava sa lisovaním alebo extrakciou dužiny a keďže sa topí pri pomerne vysokých teplotách (23-26 °C), nájdeme ho zväčša v tuhom skupenstve kedy nám pripomína sneh.

Svojím zložením je zaradený medzi superpotraviny, pretože je všestranne využiteľný.

V kuchyni

Napriek tomu, že kokosový olej je tuk, je veľmi zdravý. Neobsahuje totiž cholesterol a preto je ľahko stráviteľný. Obsahuje tiež nasýtené mastné kyseliny. Nemusíme mať preto obavy, keď ho budeme používať pri varení. Neprepaľuje sa totiž a ani neuvoľňuje karcinogénne látky. Taktiež pomáha pri trávení a bojuje proti vírusom a baktériám.

Tieto vlastnosti sú dôvodom, prečo je viac ako vhodné ho používať pri varení alebo pečení. Použiť ho teda pri vysmážaní rezňov je pre nás logickou voľbou. Avšak pridať si ho do kávy alebo na rohlík? Poviete si: “Ani náhodou!”

Kokosový olej v káve dokonale nahradí smotanu alebo mlieko v prípade, že trpíte intoleranciou na laktózu. Káva síce bude vyzerať ako polievka, no chuťovo bude skvelá.

Ak patríte medzi tých, ktorí si radi pochutnávajú na horúcej čokoláde, skúste do nej pridať kokosový olej. Nielen, že to zvýrazní chuť, ale aj pridá výživné látky.

Outsidoorové aktivity

V súčasnej dobe veľa z nás trávi čas predovšetkým vonku. Tam nám však hrozí spálenie alebo úpal. Pred úpalom nás dostatočne ochráni akákoľvek pokrývka hlavy. Na ochranu proti spáleniu však môžeme využiť kokosový olej, ktorý má ochranný faktor SPF medzi 4 až 6, čím napomáha rýchlemu vstrebaniu vitamínu D. V prípade ak ste to nestihli a už ste sa spálili, kokosový olej vám pomôže zmierniť podráždenú pokožku.

Krása

Kokosový olej je tiež skvelým spoločníkom pre ženy, ktoré trápia kozmetické problémy. Popraskané pery, akné alebo vrásky. Tiež ho môžeme použiť ako krém na holenie alebo po holení.Produkty BEAVER PROFESSIONAL s obsahom kokosového oleja

Kokosový olej sa používa aj vo vlasovej kozmetike. Môžeme ho nájsť v šampónoch, kondicionéroch, rôznych maskách a sérach na vlasy. Produkty s obsahom kokosového oleja dokážu preniknúť hlboko do štruktúry vlasov, vyživiť ich a zanechať žiarivé a pružné. Vyskúšajte našu novú kokosovú radu a posúďte sami.

Páčil sa vám náš článok? Zdieľajte ho.

Vytvoril:
Marketingový tím
Beaver Professional

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.