Keratínové vlákna a ich aplikácia (postup)

Čo sú keratínové vlákna a aká je ich úloha

Keratínové vlákna sú mikroskopické vlákna, ktoré slúžia na zahustenie vlasov a zvýraznenie objemu vlasov. Keratínové vlákna vyzerajú voľným okom ako prášok, vďaka čomu si vyslúžili príznačné označenie – práškový zahusťovač vlasov. Na aplikáciu vlákien nie sú nutné žiadne zložité procedúry, zvládnete to aj sami doma s pomocou zrkadla, hrebeňa a dvoch kozmetických prípravkov:

  1. samotné keratínové vlákna
  2. fixačný sprej na keratínové vlákna

Keratínové vlákna sú určené na prekrytie výraznejších priesvitov vo vlasoch, riedkych vlasov a začínajúcich lysín. Vlákna sa pomocou statickej elektriny prichytia na vaše vlasy a zvýraznia ich objem.

Video návod aplikácie keratínových vlákien

Raz vidieť je lepšie než stokrát počuť, preto začneme hneď na úvod video ukážkou aplikácie keratínových vlákien od odborníčky.

Príprava pred aplikáciou keratínových vlákien

Prvým a jedným z najdôležitejších krokov pred aplikáciou keratínových vlákien je výber správneho odtieňa. Je to dôležité najmä preto, aby účes po aplikácii vlákien vyzeral prirodzene a nie umelo. Na výber máte z deviatich nasledovných odtieňov.

keratinove vlakna farby

Pokiaľ si nie ste na 100% istý odtieňom svojich vlasov, odporúčame zvoliť mierne tmavší odtieň keratínových vlákien. Vlákna sa aplikujú ku korienkom vlasov a svetlejší odtieň pri korienkoch vlasov by mohol vyvolávať dojem vyrastených farbených vlasov.

Vlasy by mali byť pred aplikáciou keratínových vlákien čisté, umyté, vysušené a rozčesané. Obzvlášť zdôrazňujeme, že vlasy musia byť dôkladne vysušené. Ak vlasy nie sú riadne vysušené, môže sa stať, že keratínové vlákna počas aplikácie vytvoria zhluky a vyzerajú neprirodzene.

Na čo si dať pozor pred aplikovaním vlákien

  • spotené vlasy
  • mokré alebo vlhké vlasy po umytí
  • nedostatočne zaschnutý gél (či iné prípravky) vo vlasoch
  • stylingové prípravky odporúčame aplikovať až po nanesení keratínových vlákien a fixačného spreja

Návod na aplikáciu keratínových vlákien

  1. Rozčešte vlasy smerom od priesvitov, ktoré chcete zakryť. Držte nádobku s vláknami menej než 5 centimetrov od priesvitov vo vlasoch, prípadne priamo pri korienkoch riedkych vlasov a opatrne nasypte keratínové vlákna smerom k týmto priesvitom. Dajte si pozor, aby ste vlákien nevysypali príliš veľa, účes by mohol vyzerať neprirodzene.
  2. Po aplikovaní primeraného množstva vlákien rozčešte vlasy smerom od korienkov ku končekom. Keratínové vlákna sa rozložia po celej dĺžke vlasov, čo zvýrazní celkový objem a hustotu vlasov.
  3. Po aplikovaní vlákien a ich rozčesaní nezabudnite použiť fixačný sprej na keratínové vlákna. Ten zabezpečí odolnosť účesu aj pri nepriaznivom veternom a daždivom počasí počas najbližších 24 hodín.

keratinove vlakna pred po

Počas aplikácie dbajte na to, aby sa vám keratínové vlákna a fixačný sprej nedostali do očí.

Ako odstrániť keratínové vlákna z vlasov

Pri odstraňovaní keratínových vlákien z vlasov sa nemusíte obávať žiadnych zložitých procedúr. Zafixované vlákna vo vlasoch spoľahlivo držia, avšak len do najbližšieho umytia šampónom. Ak sa chcete zbaviť keratínových vlákien z vlasov, stačí jednoducho umyť vlasy a pokožku hlavy akýmkoľvek šampónom.


Bol pre vás tento článok užitočný? Zdieľajte ho medzi svojimi známymi, ktorým záleží na kvalitnej starostlivosti o vlasy rovnako ako vám. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.