Argan až z Maroka

Arganový olej, tiež známy ako tekuté alebo marocké zlato, sa svojím zložením zaraďuje medzi vzácne oleje rastlinného pôvodu. Vzácny je nielen vďaka svojim vlastnostiam, hojne využívaných v kozmetickom, farmaceutickom a potravinárskom priemysle, ale predovšetkým vďaka miestam svojho výskytu. Oblasti, kde sa nachádza arganovník, sú pod ochranou UNESCO. Sú to oblasti Maroka, Alžírska a Izraela.
Plod argánu na strome

Ďalší z dôvodov, prečo je označovaný za vzácny olej, je proces výroby. Na výrobu jedného litra oleja treba až 30 kg plodov. Ľudia z Marockého kmeňa Berberov, ktorí využívajú olej už mnoho rokov, vytvorili výrobné procesy známe dodnes. Plody sú zbierané výlučne ručne a pomocou kamenných mlynov sa drvia. Takto získaná zmes sa mieša s vodou, nakoniec sa lisuje. Podľa spôsobu spracovania môžeme získať buď potravinársky arganový olej, alebo kozmetický arganový olej. Zmes, ktorá je lisovaná za studena vytvára olej vhodný na kozmetické účely. Ak sú plody pred lisovaní pražené, vzniká potravinársky olej.

Arganový olej obsahuje množstvo účinných látok, ako napríklad vitamín A, E, F alebo esenciálne mastné kyseliny.

V kozmetickej oblasti je olej veľmi známy a hojne používaný. Najčastejšie ho môžeme nájsť ako súčasť kozmetických výrobkov, no tiež je vhodný na samostatné použitie. Môžeme ho použiť na pokožku celého tela, ale aj vlasy či nechty.

Arganový olej pomáha pleti udržať si mladistvý vzhľad. Svojimi účinkami hydratuje a pleť sa nevysušuje. Tiež je možné ho použiť ako masku alebo zábal na vlasy. Vlasy zostanú po takejto kúre lesklé a pevné. Pomáha regenerovať pružnosť vlasov a chráni ich pred ultrafialovým žiarením.

Denno denne vystavujeme vlasy rôznym negatívnym vplyvom. Fénovanie, žehlenie, priame slnko.

Šampón a kondicionér s obsahom argánového oleja z Maroka na sivom a bielom uteráku spoločnosti BEAVER PROFESSIONAL

To všetko zaťažuje naše vlasy a vysušuje ich. Avšak pár kvapiek arganového oleja spraví zázrak. Preto sme sa rozhodli priniesť pre vás novú radu výrobkov s výťažkom z arganového oleja priamo z Maroka.

Už ste ho vyskúšali?

Pripravil:
Marketingové oddelenie
Beaver Professional Slovakia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.