Ako sa správne starať o vlasy

Dokonalý účes a kvalita vlasov sú mnohokrát to prvé, čo nás na ľuďoch zaujme. Nie nadarmo sa vraví, že vlasy sú korunou krásy. Ak chceme dosiahnuť príťažlivý vzhľad našich vlasov, mali by sme sa zamerať v prvom rade na ich zdravie. V tomto článku sa dozviete, ako dosiahnuť zdravý vzhľad vlasov vďaka správnej starostlivosti.

Zdravie a krása vlasov začína pri umývaní

Pre mnohých ľudí znamená umývanie vlasov vrchol ich starostlivosti. Pritom je to jeden z rozhodujúcich faktorov ovplyvňujúcich vzhľad vlasov v budúcnosti. Pre kvalitnú vlasovú starostlivosť sme o rady požiadali kaderníkov z popredných kozmetických salónov. Ich odporúčania pre správne umývanie vlasov sú nasledovné:

  • naneste primerané množstvo vlasového šampónu na dlaň,
  • pridajte trochu vody, aby spolu so šampónom vytvorili penu,
  • túto penu jemne vmasírujte na pokožku ku korienkom vlasov,
  • postupujte v nanášaní peny od korienkov smerom ku končekom vlasov.
    starostlivosť o vlasy
    Krásne vlasy si zaslúžia luxusnú starostlivosť

Vyvarujte sa prílišnému používaniu fénu, kulmy či žehličky na vlasy

“Zase mám výbuch na hlave!” Typické zvolanie v momente, keď naše vlasy nestoja tak, ako by sme chceli. V takýchto prípadoch sa často uchyľujeme k pomôckam na úpravu účesu, ako napríklad žehlička na vlasy, kulma či fén. Netreba však zabúdať, že každá minca má dve strany. Hoci vieme takýmto spôsobom krátkodobo dosiahnuť pôvabný účes, z dlhodobého hľadiska dochádza k poškodeniu vlasových vlákien. To sa časom prejaví na ich kvalite. Vlasy strácajú svoj prirodzený vzhľad, sú suchšie, štiepia sa a viac sa lámu. Preto by sme mali pred každým použitím takýchto pomôcok zvážiť, či je to pre naše vlasy naozaj nevyhnutné.

ako sa starat o vlasy
Vyvarujte sa prílišnému používaniu fénu, kulmy či žehličky na vlasy

Vlasy môže oslabiť aj slnko

Pôsobenie slnečného žiarenia na vlasy takisto zapríčiňuje ich zníženú kvalitu. Obzvlášť citlivé na slnko sú mokré vlasy. Prílišným pôsobením slnečných lúčov vlasy strácajú svoju prirodzenú farbu a dochádza k ich oslabeniu. V prípade, že máme mokré vlasy, by sme sa mali pobytu na slnku úplne vyhnúť.

Menej je niekedy viac

Veľa ľudí si myslí, že častým používaním vlasovej kozmetiky sa zlepšuje kvalita vlasov. Nie vždy to je pravda. Vlasy, ako aj zvyšok tela, majú svoju prirodzenú regeneračnú schopnosť. Napríklad maz z pokožky chráni vlasy pred negatívnym pôsobením počasia, či pred drobnými nečistotami z ovzdušia. Častým používaním kozmetických prípravkov tento prirodzený ochranný film z vlasov zmývame a vlasy sa stávajú omnoho zraniteľnejšími. Nik ale netúži po vizáži mastných vlasov plných nevkusného mazu. Práve preto by sme mali zamerať pri starostlivosti o vlasy radšej na kvalitné kozmetické prípravky, ktoré pôsobia na vlasy nielen hygienicky, ale zároveň aj vyživujúco. Ideálna je vlasová kozmetika s vysokým obsahom keratínu (základný stavebný prvok vlasových vlákien). Takúto kozmetiku s kvalitou ako pre profesionálnych hair-stylistov nájdete v našom eshope v kategórii Vlasová kozmetika s obsahom keratínu.

Doprajte svojim vlasom starostlivosť, akú si zaslúžia


Bol pre vás tento článok užitočný? Zdieľajte ho medzi svojimi známymi, ktorým záleží na kvalitnej starostlivosti o vlasy rovnako ako vám. Ďakujeme

1 thought on “Ako sa správne starať o vlasy

  1. menej je sice niekedy viac ale ked je viac tak je to vzdy lepsie 😀 ja si preto davam sem tam vlasy zahustit s clipinhair-om ked potrebujem hustejsie onjemne vlasy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.