Ako obnoviť rast vlasov

Nadmerné vypadávanie vlasov trápi čoraz viac ľudí. Príčiny vypadávania vlasov bývajú rôzne: od pribúdajúceho veku, cez genetické predispozície, až po stresové vypätie. To, čo ľudí s nadmerným vypadávaním vlasov spája, je túžba po obnove rastu vlasov. V tomto článku sa dozviete, čo môžete spraviť pre opätovný rast svojich vlasov.

Zamerajte sa na zdravú a vyváženú stravu

Strava je jedným z faktorov, ktorý najviac ovplyvňuje zdravie a kvalitu organizmu. Vlasy nevynímajúc. Pri nevyváženej strave, či absencii niektorých živín v organizme, môže dochádzať k rapídnemu úbytku hustoty vlasov. To znamená, že ak chcete zastaviť nadmerné vypadávanie vlasov a podporiť rast nových vlasov, mali by ste sa zamerať na vyváženú stravu a jedálniček obohatiť o všetky druhy živín.
Na kvalite vlasov sa negatívne podpisuje najmä nedostatok vitamínov B, D, C a absencia železa a zinku.

Dbajte na dostatočnú regeneráciu

Dostatok oddychu a relaxu má zásadný vplyv na regeneráciu, a tým aj celkové zdravie organizmu. Vlasy sa vám za kvalitný odpočinok odvďačia taktiež. Počas regenerácie sa obnovuje prirodzená vrstva keratínu a vlasové vlákna sú silnejšie a zdravšie. Obzvlášť dôležité je vyhýbať sa prílišnému stresovému vypätiu, dopriať si dostatok času na oddych, pokojný spánok a výlety do prírody.

rast nových vlasov

Starajte sa o hygienu a zdravie pokožky hlavy

Pri hľadaní príčiny nejakého problému by ste sa mali pozerať vždy o krok späť. Ak sa bavíme o problematickom raste vlasov, tak jednou z príčin môže byť oslabené zdravie pokožky hlavy. Aby mali vlasy vytvorené vhodné prostredie na svoj rast, pokožka hlavy by mala byť vždy čistá a zdravá. Veľmi zlým signálom je svrbenie, pálenie, či štípanie pokožky hlavy. V takých prípadoch hrozí, že pokožka hlavy je pri korienkoch vlasov napadnutá mikróbmi, baktériami, či iným druhom infekcie. Dbajte na zdravie pokožky hlavy a dôkladnú hygienu. Vlasy tak budú mať vytvorené vhodné prostredie pre svoj rast.

Používajte kvalitnú vlasovú kozmetiku

Bežná kozmetika z drogérií obsahuje veľké množstvo chemických látok, ktoré pri dlhodobom používaní pôsobia negatívne na zdravie organizmu. Vo väčšine prípadov kozmetika obsahuje parabény, sulfáty (obzvlášť škodlivé SLS a SLES) a iné zložky negatívne pôsobiace na organizmus. Samozrejme nepriaznivé pôsobenie týchto látok sa prejaví aj pri zdraví a kvalite vlasov. Ak chcete spraviť pre svoje vlasy viac, mali by ste sa zamerať na kozmetiku, ktorá je šetrná pre zdravie vašich vlasov a pokožky hlavy.

 

obnova rastu vlasov

Dodržiavajte zásady správnej starostlivosti o vlasy

Poctivá starostlivosť o vlasy začína umývaním vlasov a končí… nekončí.

Za dôkladnú starostlivosť sa vám vlasy odvďačia krásou a príťažlivým vzhľadom.

Zásady správnej starostlivosti o vlasy sa dočítate v článku Ako sa správne starať o vlasy.

Styling vlasov s mierou

Nie je žiadnym tajomstvom, že ak chcete mať zdravé a silné vlasy, prílišný styling je viac na škodu než na osoh. Znížená kvalita vlasov v dôsledku častého stylingu sa odzrkadlí nielen na vzhľade vlasov, ale aj na spomalení ich rastu. V záujme podpory rastu vlasov by ste nemali nadmerne používať pomôcky pre úpravu účesu – fény, žehličky na vlasy, kulmy, gély a i.

Špeciálne šampóny pre podporu rastu vlasov

Základnou stavebnou zložkou vlasových vlákien je látka zvaná keratín. Pokiaľ máte problém s rednutím vlasov a potrebujete obnoviť rast vlasov, odporúčame používať vlasovú kozmetiku s obsahom keratínu. Takáto kozmetika posilňuje vlasy, dodáva im prirodzenú kvalitu a krásu.

Odporúčame: Šampón a kondicionér pre hustejšie vlasy
Šampón a kondicionér s obsahom keratínu 2x200 mlŠampón + Kondicionér pre hustejšie vlasy s keratínom značky BEAVER PROFESSIONAL slúži na šetrné umývanie vlasov bez sulfátov. Vlasy a pokožku hlavy zanecháva svieže a zdravé. Vytvára optimálne prostredie pre rast nových vlasov, zároveň ich zjemňuje, uľahčuje ich rozčesávanie a dodáva im neodolateľnú vôňu.

Získať šampón a kondicionér pre hustejšie vlasy 

Problém s nedostatkom vlasov možno aj zakryť

Občas sa stáva, že sú všetky rady márne a k vypadávaniu vlasov dochádza v dôsledku vrodenej genetiky, či s pribúdajúcim vekom. Ani v týchto prípadoch nie je nutné vešať hlavu na klinec. Problém s nedostatočnou hustotou vlasov možno prekryť aspoň opticky. Tomuto účelu slúžia tzv. zahusťovače vlasov na báze keratínových vlákien. Sú to kozmetické doplnky, vďaka ktorým dosiahnete bohatší účes. Vlasy vyzerajú po aplikácii keratínových vlákien prirodzene a nenútene.
Viac informácií o aplikácii keratínových vlákien sa dozviete v Návode na aplikáciu keratínových vlákien


Bol pre vás tento článok užitočný? Zdieľajte ho medzi svojimi známymi, ktorým záleží na kvalitnej starostlivosti o vlasy rovnako ako vám. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.