Aké používať prípravky na suché vlasy

čo na suché vlasy

Prvý dojem je dôležitý. Ak chceme, aby bol prvý dojem z nás čo najlepší, nemali by sme brať svoj vzhľad na ľahkú váhu. Vlasy a účes nie sú výnimkou. Dokonca tu zohrávajú veľmi dôležitú úlohu, pretože sú často tou prvou vecou, ktorú si na druhom človeku všimneme. Problém však nastáva, keď povýšime vzhľad nad zdravie. Pri vlasoch to môže mať za následok dlhodobé poškodenie vlasových vlákien, ktoré si v konečnom dôsledku vyberie svoju daň aj na kráse vlasov. Medzi rizikové faktory patrí nadmerné používanie tepelných spotrebičov pre úpravu účesu, nešetrná starostlivosť o vlasy, prílišný styling, či nesprávne zvolené kozmetické prípravky.

Vlasy sú následkom nesprávnej starostlivosti suché, matné, bez prirodzeného lesku a krásy. Majú dokonca väčšiu tendenciu lámať sa a častejšie vypadávajú. Čo robiť v boji proti suchým vlasom a aké používať prípravky na suché vlasy sa dozviete v tomto článku.

Máte suché vlasy? Odstráňte príčiny a rizikové faktory!

Ak sa chceme zbaviť nejakého problému, musíme sa vedieť vzdať vecí, ktoré ho spôsobujú.

Ako sme už v úvode spomenuli, suché vlasy sú často následkom týchto faktorov:

  • prílišné používanie spotrebičov pre úpravu účesu (fény, žehličky na vlasy, kulmy)
  • nešetrná starostlivosť o vlasy (vlasy sú najviac citlivé, keď sú mokré, preto by ste ich mali nechať najskôr prirodzene preschnúť)
  • pozor na nadmerné používanie stylingových prípravkov (asi nemusíme pripomínať, aké poškodenie spôsobuje vlasom časté farbenie, vyhýbať by ste sa však mali aj prílišnému používaniu lakov, tužidiel a pod.)
  • doprajte svojim vlasom trocha nehy (násilné rozčesávanie vlasom takisto neprospieva, lepšie je zamerať sa na kondicionér, po ktorom pôjde rozčesávanie vlasov prirodzene a ľahko)

Prípravky na suché vlasy

Ak máte pocit, že v oblasti starostlivosti už robíte pre svoje vlasy maximum, no napriek tomu sú vaše vlasy suché, môžete pristúpiť k používaniu kozmetických prípravkov, ktoré sú určené presne pre váš typ vlasov. Na suché vlasy je ideálna kozmetika s obsahom výživného marulového oleja. Odporúčame zaradiť do vašej kozmetiky šampón, kondicionér a masku na vlasy s obsahom tejto účinnej látky. Na škodu nie je ani používanie séra s arganovým olejom, ktoré je určené pre prvotriednu starostlivosť o zdravie a kvalitu vlasov.

Šampón na suché vlasy s marulovým olejom

kozmetická sada marulový olejŠampón na suché vlasy s marulovým olejom je odporúčaným prípravkom na suché vlasy. Obsah marulového oleja poskytuje vlasom dostatočnú výživu a hydratáciu. Obsahuje veľké množstvo prírodných antioxidantov a vitamínov. Suchým vlasom prinavráti život, prirodzený lesk a krásu.

Kondicionér na suché vlasy s marulovým olejom

Používanie kondicionéru je taktiež dôležitou súčasťou starostlivosti o vlasy. Mali by ste ho používať niekoľkokrát týždenne. Pri suchých vlasoch vyžadujúcich si oživenie a hydratáciu to platí dvojnásobne. Podobne, ako pri šampóne, odporúčame používať kondicionér s obsahom marulového oleja – poskytuje vlasom potrebnú hydratáciu a vyživenie.

Náš tip: Kozmetická sada s marulovým olejom
Šampón a kondicionér na suché vlasy s marulovým olejom nájdete v kozmetickej sade Beaver Professional teraz navyše za výhodnú cenu!

maska na vlasy marulovy olejMaska na suché vlasy

Masky na vlasy sú vhodným kozmetickým pomocníkom pre hydratovanie a regeneráciu suchých a poškodených vlasov. Obsahujú vyšší podiel olejov, ktoré poskytujú vlasom prirodzenú ochranu pred vonkajším poškodením. Maska na vlasy s marulovým olejom je ďalším odporúčaným kozmetickým prípravkom na suché vlasy. V kombinácii s marulovým šampónom a kondicionérom by sa dalo povedať, že poskytuje vlasom akúsi vyživujúcu marulovú kúru. Pri pravidelnom používaní sa vám vlasy odvďačia vyššou elasticitou, leskom, krásou a pevnosťou.

Arganový olej na suché vlasy

serum arganovy olej na vlasyArganový olej je vyhľadávanou zložkou mnohých kozmetických prípravkov. Je známy pre vysoký obsah antioxidantov a prírodných saponínov. V starostlivosti o vlasy zohráva dôležitú úlohu, pretože svojim pôsobením “uzatvára” vlasové vlákna. Vlasy sa vďaka tomu menej lámu a končeky sa neštiepia. Arganový olej dodáva vlasom silu, pevnosť a prirodzený lesk. Vlasy, o ktoré sa pravidelne staráme arganovým olejom menej vypadávajú a sú zdravšie. Arganový olej nájdete ako súčasť viacerých kozmetických prípravkov na vlasy. Vyzdvihujeme najmä koncentrované sérum s arganovým olejom, ktoré si získalo obľubu nielen u dermatológov a odborníkov na vlasy, ale aj u tisícok spokojných zákazníkov pravidelne používajúcich tento kozmetický prípravok.


Bol pre vás tento článok užitočný? Zdieľajte ho medzi svojimi známymi, ktorým záleží na kvalitnej starostlivosti o vlasy rovnako ako vám. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.