5 dôvodov, prečo používať keratínový šampón

keratinovy sampon na vlasy

1. Kvalita vlasov závisí od kvality keratínu vo vlasoch

Keratín je základná stavebná zložka vlasov. Každé vlasové vlákno je tvorené z 90% z keratínu. To znamená, že kvalita keratínu vo vlasoch najviac ovplyvňuje kvalitu vlasov. Keratín je zároveň považovaný za najúčinnejšiu látku, ktorá zodpovedá nielen za kvalitu, ale aj elasticitu, silu a pevnosť vlasov. Šampóny s keratínom nahrádzajú všetky tieto vlastnosti, pokiaľ je prirodzená vrstva keratínu vo vlasoch narušená, či nedostatočná.

2. Keratínový šampón pôsobí na vlasy od korienkov až po končeky

Pri používaní keratínového šampónu je dôležité, že pôsobí na vlasy od korienkov až po končeky. Šampón s keratínom zlepšuje vlasovú štruktúru celého vlasového vlákna už od vlasovej folikuly. Vlasy sú vďaka tomu menej náchylné na nepriaznivé vplyvy vonkajšieho prostredia (napr. počasie, či teplo).

Keratínový šampón 200 ml
Keratínový šampón BEAVER PROFESSIONAL

3. Šampón s keratínom zmierňuje vypadávanie vlasov

Znížená kvalita vlasov je jednou z hlavných príčin vypadávania vlasov, čo je najčastejší problém s vlasmi.

Pravidelné používanie keratínového šampónu na vlasy zlepšuje štruktúru a kvalitu vlasových vlákien. Vlasy vďaka tomu vypadávajú oveľa menej a sú odolnejšie. Keratínový šampón je dôležitým prostriedkom napomáhajúcim kráse a hustote vlasov.

4. Šampóny s keratínom sú uznávané u dermatológov

Keratín sa ako účinná látka používa nielen v šampónoch, ale aj v kondicionéroch a ďalších stylingových vlasových prípravkoch. Vlasová kozmetika s obsahom keratínu je uznávaná na celom svete ako u odbornej verejnosti (dermatológov), tak aj u bežných užívateľov.

5. Keratínovým šampónom ku komplexnej starostlivosti o vlasy

Používanie keratínového šampónu je dobrým krokom k zodpovednej starostlivosti o vlasy. Ak však chcete pre svoje vlasy spraviť maximum, mali by ste prihliadať na to, aby keratínový šampón neobsahoval zbytočnú chémiu (SLS, SLES). Ideálne by ste nemali ostať len pri šampóne, ale dopriať svojim vlasom tzv. keratínovú kúru (šampón + kondicionér s keratínom). Používaním šampónu a kondicionéru s keratínom zabezpečíte svojim vlasom komplexnú starostlivosť, a spravíte tak maximum pre ich kvalitu, krásu a odolnosť.


Bol pre vás tento článok užitočný? Zdieľajte ho medzi svojimi známymi, ktorým záleží na kvalitnej starostlivosti o vlasy rovnako ako vám. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.