3 zaujímavosti o brunetkách

brunetky vlasy

Dnes sme sa rozhodli poukázať na 3 zaujímavosti o ženách s hnedými vlasmi, tzv. brunetkách. Na úvod sa patrí objasniť, prečo sa vlastne ženám s hnedými vlasmi hovorí brunetky. Pôvod tohto lingvistického označenia nájdeme vo francúzskom slove brunette, čo znamená hnedastý. Tento názov pre ženy s hnedými vlasmi sa uchytil natoľko, že dnes je v rôznych obmenách používaný vo viacerých jazykoch naprieč celým svetom.

#1 Brunetky majú rozum na správnom mieste

O brunetkách sa hovorí, že patria do inteligentnejšej časti ženskej populácie. Napokon, počuli ste už nejaký vtip týkajúci sa inteligencie brunetiek? Tento fakt sa pokúsili dokázať aj výskumníci v Nemecku. V nimi robených štúdiach sa potvrdilo, že väčšina absolventiek nemeckých univerzít má hnedé vlasy. Konkrétne to bolo až 63% žien s vysokoškolským vzdelaním.

#2 Brunetky sú žiadanejšie u mužov

hnedé vlasyHovorí sa, že keď ženy skúšajú rôzne farebné prevedenia svojich vlasov, u mužov sú najúspešnejšie práve s hnedými vlasmi. Túto skutočnosť dokazujú aj štatistické údaje nemenovaného zoznamovacieho portálu, ktorý poukázal na to, že práve hnedovlásky sú najviac žiadané u zástupcov opačného pohlavia.

#3 Brunetky majú odolnejšie vlasy

U žien s hnedými vlasmi vo väčšine prípadov platí, že ich vlasy sú pevnejšie, odolnejšie a lesklejšie. To však neznamená, že im nemusia venovať toľko starostlivosti ako ženy s iným odtieňom vlasov. Predovšetkým v pokročilejšom veku sa môže stať, že hnedé vlasy potrebujú zvýrazniť svoju krásu. Tomuto účelu skvele dopomáhajú vybrané vlasové doplnky, z ktorých si dovolíme vyzdvihnúť najmä keratínové vlákna pre hnedé vlasy.

Zvýraznite krásu hnedých vlasov!
Náš tip pre zvýraznenie krásy hnedých vlasov spočíva v pravidelnom používaní keratínových vlákien s hnedastým odtieňom. Keratínové vlákna efektne zakryjú priesvity vo vlasoch a účes vyzerá vďaka nim oveľa plnší a bohatší. Keratínové vlákna môžete navyše teraz získať vo výraznej zľave: Ak chcete vedieť viac o aplikácii keratínových vlákien, odporúčame článok – Aplikácia keratínových vlákien.

Bol pre vás tento článok užitočný? Zdieľajte ho medzi svojimi známymi, ktorým záleží na kvalitnej starostlivosti o vlasy rovnako ako vám. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.